Konoba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konoba

Open 24/7
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 stres -veza s bolestcu

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitimeThu 29 Jun - 8:48

Biografija kao biologija


Caroline Myss, Journal of Inner Dialogue

Prenosimo razgovor s Caroline Myss, čiji je rad s neurokirurgom Normanom Shealyjem osvijetlio način na koji stres i osjećaji pridonose nastanku bolesti.


Caroline Myss je medicinski intuitivna osoba, pionirka područja energetske medicine i autorica više knjiga. Kod nas su, između ostalih, prevedene Anatomija duha, Sveti ugovori i Zašto se ljudi ne iscjeljuju i kako bi mogli.

Što znači biti "medicinski intuitivan"?
Za mene, medicinska intuitivnost označava sposobnost tumačenja podataka u ljudskom energetskom sustavu i njihove primjene na zdravlje.


Caroline Myss
Podaci uključuju osjećaje, ali i biografsko okružje u kojem su nastali. Zbog toga kažem da naša biografija postaje naša biologija. Svi podaci pohranjeni su u sjećanju naših stanica, u našem energetskom polju, te se do njih može doći. Možda nije istina da su baš svi podaci dostupni, ali svakako su dostupni prevladavajući obrasci, ako je osoba dovoljno otvorena.

Kako su povezani intuicija i duhovnost?
Intuicija je vještina. To je vještina koja služi preživljavanju. Ona je prisutna kod svakog čovjeka. To je vrlo jednostavno. Intuicija je poput sposobnosti probavljanja hrane.

Duhovnost je, s druge strane, odabrani put razvoja. To je izbor. Intuicija je, međutim, tu, bili vi svjesni toga ili ne. To je prirodna vještina preživljavanja.

Poput osjetila?
Da, to je jedno od osjetila. Osjetilo za preživljavanje. To nije ništa posebno.

Vidite li dušu, um i osjećaje kao razdvojene entitete?
Mislim da postoje različite razine bića. Ali, to nije poput slojeva kolača. U nama je sve povezano. Sve je jedno. Ali, postoje različite uloge. Postoji praktična razina, poput uma. Djelovanje srca očigledno je unutarnje. A djelovanje duha je vrlo temeljno, korijensko.

Mislim da se radi o pitanjima na koja nema odgovora. Možete o njima razmišljati, ali pravog odgovora nema. Odvojenost, a istodobno i cjelina. Tako nešto. Za mene je duh vječno jastvo. A duša, um, osjećajno tijelo i sve drugo oblikuju energetsko polje koje postoji unutar ljudskog tijela.

Gledate li na bolest kao na nešto što nastaje u duhu, a zatim se "spušta" na razinu tijela?
Da, to je točno. Ali, ne radi se samo o bolestima. Mislim da svaki dio nas počinje na energetskoj razini. Ništa nije odvojeno od tog arhetipskog procesa, pa ni bolest. Želim naglasiti da među ljudima koji se bave holističkom medicinom postoji obrazac koji tvrdi da je bolest uzrokovana negativnostima. To nije u potpunosti točno. Mislim da je negativnost jedan od uzroka. Također je zasigurno prepreka iscjeljenju. Ali, ne možemo isključiti stvarnost okoline, DNK i biološke uzroke. Osim toga, neskloni smo prihvatiti zamisao da bi bolest mogla biti i dar!

Zapravo, bolest je neutralno iskustvo. Ne bi se smjelo na bolest gledati drugačije nego na bilo koje iskustvo. Za neke ljude, bolest je najbolji način da se izraze ili donesu neke odluke. Možda jedini način da promijene život. U tom slučaju, je li bolest negativno iskustvo? Ili je to bilo iskustvo koje je preobrazilo naš život?

Mislim da je prije svega potrebno promijeniti naš stav prema bolesti, a posebice onaj da je bolest sama po sebi negativna i loša.

Koju vrstu neravnoteže najčešće susrećete kod žena?
Strah da neće preživjeti ako budu same. Uvjerenje da moraju imati partnera. Ako ga nemaju, osjećaju se ranjivima.

Više nego muškarci?
Mnogo više! Na mojim radionicama je 85% žena. Rekla bih da je većina tih žena bila razvedena barem jednom. A mnoge su same. To nije slučajno. One će najčešće reći kako nisu zainteresirane za partnera, ali ga ipak traže!

Da se razumijemo, nema ništa loše u tome ako se želi partner. Ali, pravo pitanje je traži li se partner iz straha ili slabosti.

Takva psihološka nestabilnost će otvoriti vrata tjelesnoj nestabilnosti?
Naravno. Jer kad nesvjesno priznajete da se ne možete brinuti sami o sebi, spremate se na pad.

Što mislite o uzrocima uobičajenih ženskih bolesti poput raka dojki i maternice? Zašto se taj broj povećava?
Pogledajte u kojoj skupini žena se broj tih bolesti povećava. Statistike ukazuju na žene koje su najranjivije. To su žene koje misle da mogu sve: mogu biti savršena majka, mogu biti uspješna zaposlena žena, mogu biti ljepotica, strastvena ljubavnica i sve ostalo.

Žene pod velikim društvenim pritiskom one su koje najčešće obolijevaju od raka dojki. Naravno, postoje i druge skupine. Na primjer, žene koje su na sebe preuzele kompletnu brigu o obitelji, a ne primaju dovoljno zauzvrat.

Što smatrate najvećim dostignućem u holističkoj medicini? I što je sljedeći korak?
Mislim da je najveće postignuće opća otvorenost uma. Isto tako i činjenica da su se unutar medicine pojavile razne struje te da se mnoštvo različitih metoda i tehnika uključuje u takozvanu "glavnu struju". To znači da ljudi sada mogu izabrati koju vrstu zdravstvene njege će primiti. To je jako važno.

Ljudi polako shvaćaju da moraju sami preuzeti odgovornost za svoje zdravlje te da od njihovih odluka i postupaka ovisi i njihova zdravstvena budućnost.

Linkovi:
Caroline Myss
Hay House Radio
Dvostruka Duga



NetPortal
29.06.2006.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Jelka

Jelka


Female
Number of posts : 283
Age : 46
Registration date : 2006-07-09

stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: Re: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitimeMon 17 Jul - 12:58

sigurno je da je stres jedan od glavnih uzroka skoro svih bolestina. pogotovo kod zena. muskarci jednostavno, srecom po njih nemaju te neke senzore i nisu sundjer za bas sve sto se oko njih dogadja... bas sam danas prisustvovala asistenciji hitne pomoci koja je dosla zbog loseg stanja moje prijateljice... koja je imala (a da to ni sada ne zna) predinfraktno stanje... pritisak ogroman pracen bolom u grudima ... da bi joj prilikom dolaska hitne sluzbe pritisak bio 1o5 sa 95... sta da vam kazem... srecom bila je brza intervencija... a sve uzrokovano ogromnim stresom zbog svadje u kojoj sam i ja bila akter... a posle sam imala stres zbog vadjenja drugog aninog zuba... petice.. to na mene tako djeluje da mi automatski padne imunitet i razbolim se...
Back to top Go down
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: Re: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitimeMon 17 Jul - 13:11

Jao Jelo,grozno.
Kako je Anchika sve to prezivjela?Jadno moje malo,ima da stekne averziju od zubara vec s 5 god.
Uzas.
Izljubi je za me.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Jelka

Jelka


Female
Number of posts : 283
Age : 46
Registration date : 2006-07-09

stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: Re: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitimeMon 17 Jul - 13:19

ne pada joj vise na pamet da ide kod zubara, a ima jos 3 kom da popravi... ali to rade tek od septembra, do tada samo hitne slucajeve sto je i bila... nenad se zgrozio radom doktorke i oce da joj promjenimo zubara
Back to top Go down
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: Re: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitimeMon 17 Jul - 13:22

Sad Obavezno je promjenite ako nije bila dobra.Mene vec fata muka kad pomislim na Nikolu i njegove kontakte s zubarom.Ne znam kako da razbijemo tu barijeru straha od doktora,a moracemo nesto radit po tom pitanju.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Sponsored content





stres -veza s bolestcu Empty
PostSubject: Re: stres -veza s bolestcu   stres -veza s bolestcu Icon_minitime

Back to top Go down
 
stres -veza s bolestcu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Konoba :: Zabava :: Zdravlje-
Jump to: