Konoba
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Konoba

Open 24/7
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Bolovi u kicmi

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

Bolovi u kicmi Empty
PostSubject: Bolovi u kicmi   Bolovi u kicmi Icon_minitimeSat 15 Jul - 15:44

Postoji oblog od ovsenih pahuljica koji pomazi pri bolovima u kicmi.
Zagrejte vodu i kada provri,dodajte 2 kasike jabukovog sirceta i ovsene pahuljice,tako da se stvori gusca kasa (nemojte da kuvate,sirce ce da ispari).Sipajte ovo na lanenu krpu i privijte na bolna mesta (pazite da ne bude prevruce,mozete dobiti ozbiljne opekotine!).Drzite ovo na sebi sve dok se ne osusi,a onda mozete ponoviti...mozete koristiti ove obloge kad god vam je zgodno ili samo kada zaboli.Umesto sirceta mozete da koristite limunov sok u istoj kolicini.
Ali,da bi se resili bola uopste,mozda bi trebalo da probate sa jabukovim sircetom...ono je pravi eliksir za sve bolove izazvane bilo kakvim defomacijama/oboljenjima kostiju.
2 kasike na casu hladne vode,nezasladeno,tri puta dnevno...izmedu treceg i sedmog dana terapije,bolovi bi trebali da se primire (izvesna utrnulost moze da ostane kod veoma teskih oboljenja) ili da sasvim nestanu (u najcescim slucajevima).Kada bolovi nestanu,mozete smanjiti dozu na dve case dnevno (ujutru i uvece).I ono sto vazi za sve koji redovno piju jabukovo sirce:trebalo bi kontrolisati jetru svakih sest meseci,za svaki slucaj,a na svaka tri meseca napraviti od nedelju do mesec dana pauze.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

Bolovi u kicmi Empty
PostSubject: Re: Bolovi u kicmi   Bolovi u kicmi Icon_minitimeSat 15 Jul - 15:47

savjet vr.2:
Kad smo kod kicme treba vezbati i vezbatii vezbati svaki dan i to bar 2-3X dnevno!

Ali, vezbe ti mora oderditi fizioterapeut (pre toga najbolje snimiti kicmu na rtg).
Tako da te pare koje das za par odlazaka kod nekoga terapeuta (te vrste) ti se itekao ispate.

Same kreme ce ti mozda malo i pomoci (a mozes ih korisitti uporedo sa vezbama ako zelis, ali i ne moras), ali osnova su te tacno odredjene vezbe.
Najcesce se one rade lezeci i to ujutru pre ustajanja i bar jos 1X tokom dana, kada se stanje znacajno poboljsa, a olaksanje se oseti gotovo odmah.

Jedini problem(za neke)je sto se to mora raditi stalno, tj svakodnevno, ali se isplati biti uporan.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Jelka

Jelka


Female
Number of posts : 283
Age : 46
Registration date : 2006-07-09

Bolovi u kicmi Empty
PostSubject: Re: Bolovi u kicmi   Bolovi u kicmi Icon_minitimeTue 12 Sep - 0:43

zadnjih mjesec dana imam velike probleme sa ledjima koji me bude u krevetu... evo sad je 6 am i ustala sam jer ne mogu od toga da spavam i jedva disem a i pisem... a manifestuju se tako sto me bole kompletna ledja, i kao da se sve kosti pomjeraju... jis nisam nista preduzela, morat cu probat ovo sa jabukovim sircetom... mozda mi je to od posla... 7 h na kompjuteru a non stop na promaji... ima da zaglavim bolovanje htjela ne htjela...
Back to top Go down
Madra
Admin
Madra


Female
Number of posts : 1787
Age : 53
Localisation : New York
Registration date : 2006-06-28

Bolovi u kicmi Empty
PostSubject: Re: Bolovi u kicmi   Bolovi u kicmi Icon_minitimeTue 12 Sep - 7:12

Jelo,previse vremena provodis sjedeci,morala bi raditi neke vjezbe za ledja,kad nadjes vremena.
Sto se promaje tice,znas i sama dokle te moze dovesti izolovanje istoj.Taj problem rijesi sto prije,i alarmiraj da ste svi ugrozeni zbog iste,ne samo ti.
Kako bi bilo da probas terapiju s Cosmo discom?Iskreno bi ga preporucila svima,toliko je ucinkovit da ga ja cuvam kao Solomonovo blago.
Nadam se da ce bolja brzo proci i da nije nista ozbiljnije.
jubac.
Back to top Go down
https://konoba.forumotion.com
Sponsored content





Bolovi u kicmi Empty
PostSubject: Re: Bolovi u kicmi   Bolovi u kicmi Icon_minitime

Back to top Go down
 
Bolovi u kicmi
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Konoba :: Zabava :: Zdravlje-
Jump to: